
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 180 mW |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Current Rating | |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Response Time | 10 s |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance at 25 ℃ | 10 kΩ |
| B Value at 25/50 | 3940 K |
| B Value at 25/85 | 3980 K |
| B Value at 25/100 | 4000 K |
Stock: 1023
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16838
Ext.Price$0.16838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16838 | $0.16838 |
| 10 | $0.14946 | $1.49460 |
| 50 | $0.13267 | $6.63350 |
| 100 | $0.11474 | $11.47400 |
| 500 | $0.09923 | $49.61500 |
| 1000 | $0.09256 | $92.56000 |
| 3000 | $0.08634 | $259.02000 |
